Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Orlen wesprze Kubicę! Szanse na powrót do Formuły 1 rosną

16.10.2018 09:00
sport

Robert Kubica walczy o powrót do Formuły 1. Wszystko wskazuje na to, że pomoże mu w tym Orlen. Obie strony w poniedziałek spotkały się w Warszawie, w siedzibie firmy. Rozmowy trwały ponad godzinę.

Robert Kubica fot. PAP/EPA

Jak ustaliło Radio ZET, poniedziałkowe spotkanie zaplanowane było kilka tygodni temu.

Kubica jest w tym sezonie rezerwowym kierowcą Williamsa. Walczył o miejsce w pierwszym zespole, ale przegrał z Siergiejem Sirotkinem, który dzięki sponsorom wniósł do zespołu ponad 15 milionów dolarów.

Robert Kubica wróci do Formuły 1?

Wtedy zdecydowały pieniądze, dlatego teraz polski kierowca chce podjąć w tym względzie równą walkę z Rosjaninem. Pomóc ma mu w tym Orlen. Kubica liczy, że ze wsparciem polskiego koncernu przekona do siebie szefostwo Williamsa. Tym bardziej, że Sirotkin słabo spisuje się na torze. W klasyfikacji generalnej zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie jednego punktu.

Sam Kubica póki co tonuje nastroje. - Głównym celem jest powrót do F1, ale czy to się wydarzy, trudno powiedzieć. Ciężko określić szanse, ale pewne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, dlatego trzeba próbować - powiedział w rozmowie z Radiem ZET.

Pierwszym kierowcą Williamsa w nowym sezonie będzie George Russell. Kubica i Sirotkin powalczą o drugie miejsce. Decyzja powinna zapaść do końca października.

RadioZET.pl/Super Express/AN

Oceń