Kamil Stoch został najlepszym sportowcem 2017 r. dzięki osiągnięciom z 2018 r. Przesądził TCS

08.01.2018 13:19
sport

"Przegląd Sportowy" ujawnił tajemnicę głosowania na najlepszego sportowca 2017 roku. Okazuje się, że duży wpływ na ostateczny triumf Kamila Stocha miało jego zwycięstwo w 66. Turnieju Czterech Skoczni, a zatem wydarzenie z 2018 roku.

Robert Lewandowski i Kamil Stoch fot. Instagram/PAP
Zagłosuj

Kto był - wg Ciebie - najlepszym sportowcem 2017 roku?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Jeszcze w piątek Robert Lewandowski miał w Plebiscycie PS ogromną przewagę nad Kamilem Stochem" - możemy przeczytać na stronie "Przeglądu Sportowego".

"W piątek przewaga Lewandowskiego nad Stochem wynosiła ponad 20 tysięcy. Po sobotnim, ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni wszystko się zmieniło. Ostatecznie Kamil Stoch otrzymał o 2916 głosów więcej niż najlepszy polski piłkarz" - napisano. Według informacji "PS", do zmiany lidera miało dojść podczas głosowania SMS-owego na... trzy minuty przed ogłoszeniem wyników.

To tylko potwierdza, że ogromny wpływ na tego typu plebiscyty mają bieżące wydarzenia. Kibice nie zauważyli, że rok 2017 już się skończył, a 66. TCS zakończył się 6 stycznia 2018 roku. Można zatem powiedzieć, że Stoch otrzymał nagrodę zarówno za poprzednie, jak i dopiero rozpoczęte 12 miesięcy.

Gwoli ścisłości trzeba przypomnieć, że w 2017 roku Stoch również wygrał Turniej Czterech Skoczni, a ponadto wraz z drużyną sięgnął po złoty medal mistrzostw świata w Lahti i zdobył 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Lewandowski z kolei został mistrzem Niemiec, królem strzelców Bundesligi, a z reprezentacją wywalczył awans na MŚ w Rosji. Ponadto został najlepszym strzelcem eliminacji mundialu i najlepszym strzelcem w historii drużyny narodowej.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń