Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

SportPesa Racing Point pokazał bolid na sezon 2019. Nowy sponsor tytularny [ZDJĘCIE]

13.02.2019 17:00
sport

SportPesa Racing Point zaprezentował swój samochód na rok 2019. Dzięki pozyskaniu sponsora tytularnego - firmy SportPesa, doszło do zmiany nazwy zespołu.

SportPesa Racing Point fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

SportPesa Racing Point zaprezentował samochód na tegoroczny sezon. Oficjalna uroczystość odbyła się w Toronto w trakcie Canadian International AutoShow. Kiedy Lawrence Stroll przejął ekipę Force India, uległa zmiana nazwy teamu. Po podpisaniu umowy z kenijską firmą bukmacherską SportPesa, pełna nowa nazwa stajni brzmi SportPesa Racing Point. Mówi się, że przedsiębiorstwo wniesie do budżetu 8 milionów dolarów.

Poza tym do równie sporych zmian doszło w składzie kierowców. Do Sergio Pereza, który pozostał w zespole dołączył syn właściciela, Lance Stroll. Tak jak przed rokiem, dominującym kolorem na samochodzie będzie kolor różowy. Spowodowane jest to obecnością innego sponsora – BWT.

- SportPesa jest młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której wartości są zgodną z naszą własną wizją, by stać się zespołem zdolnym konkurować w czołówce stawki. Cieszymy się, że mamy tak ambitnego partnera, który pomaga nam realizować naszą zespołową misję. Cieszymy się, że będziemy współpracować z nimi, aby Formuła 1 stała się sportem bliższym fanom na całym świecie – powiedział Otmar Szafnauer, szef ekipy.

Sergio Perez przekonywał, że ekipa chce wejść na kolejny poziom rywalizacji, by móc walczyć z najlepszymi.

- Cele są ekstremalne. Naprawdę chcemy wejść na kolejny poziom. Teraz nadszedł czasy, aby pokazać, co możemy naprawdę zrobić, teraz, gdy mamy wszystkie narzędzia na miejscu. Jest to nowy rozdział i bardzo ekscytująca podróż, która na nas czeka. To spełnienie marzeń, aby tutaj stać, nie mogę się doczekać, aż to wszystko się rozkręci - powiedział Meksykanin.

RadioZET.pl/MW

Oceń