Robert Kubica: ciężko będzie patrzeć, jak inni się ścigają

15.02.2018 14:04
sport

W internecie pojawiły się wypowiedzi z oficjalnego komunikatu premiery nowego bolidu Williamsa. Chociaż prezentacja modelu na sezon 2018 zaplanowana jest na czwartkowy wieczór, już możemy przeczytać, co do powiedzenia miał Robert Kubica.

Robert Kubica: ciężko będzie patrzeć, jak inni się ścigają fot. Facebook

Podczas tegorocznych zmagań krakowianin będzie pełnił rolę kierowcy rozwojowego i rezerwowego. 33-latek weźmie udział w kilku wybranych piątkowych sesjach treningowych, a także pojedzie w testach zimowych i w środku sezonu.

- Wracam do F1 w innej roli niż w sezonie 2011, ale na stałe wrócę do padoku, czego nie mogę się już doczekać - mówi oficjalnie polski kierowca. - Ciekawie będzie powrócić w te miejsca, w których już byłem. Niektóre z nich przywołują różne emocje z różnych chwil z mojego życia.

- Chwilami może być ciężko oglądać, jak ścigają się inni, lecz w tym roku czekają mnie inne zadania. Sezon będzie trudny, z wieloma wyścigami oraz zadaniami do wykonania. Pracując dla zespołu muszę dać z siebie wszystko. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu... – dodał.

Claire Williams nie kryła radości, że barwy brytyjskiego zespołu reprezentować będzie Kubica razem z Siergiejem Sirotkinem. Szefowa ekipy z Grove zwróciła uwagę na rolę poszczególnych kierowców.

- Cieszę się, że mogę powitać Sergieja i Roberta w Williamsie - stwierdza szefowa teamu Claire Williams. - Obaj pokazali wyjątkową prędkość oraz umiejętności, które poważnie wzmocnią naszą ekipę. Siergiej zaimponował inżynierom i cieszymy się, że dajemy mu szansę pokazania się w fotelu wyścigowym. Robert także będzie ściśle współpracował z teamem, wykorzystując swoje doświadczenie i rozwijając bolid w trakcie sezonu.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/MW

Oceń