Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Williams zaprezentował Roberta Kubicę! "Jestem gotowy"

22.11.2018 10:40
sport

Robert Kubica w czwartek po godz. 10.00 został zaprezentowany jako kierowca teamu Williams na sezon 2019. - Jestem na to gotowy. Nie boję się tego powrotu po długiej przerwie - powiedział na konferencji prasowej.

Robert Kubica fot. RadioZET.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O powrocie Roberta Kubicy do Formuły 1 w roli podstawowego kierowcy spekulowano od wielu tygodni. Wreszcie z pomocą przyszedł Orlen. Dzięki wsparciu polskiego koncernu Polak otrzymał angaż w ekipie Williamsa.

- Wielkie emocje, ciężka praca, dziękuję za tę szansę i nie mogę się doczekać startu w Australii. W zeszłym roku było blisko, ale się nie udało. To i tak był przydatny rok dla mnie. Stało się to, co wydawało się praktycznie niemożliwe - przyznał polski kierowca.

Drugim kierowcą teamu Williams w sezonie 2019 będzie George Russell. W zeszłym sezonie w brytyjskim zespole jeździli Siergiej Sirotkin i Lance Stroll. Rosjanin zakończył sezon na ostatnim miejscu, Kanadyjczyk był trzeci od końca.

PREZENTACJA ROBERTA KUBICY W WILLIAMSIE:

10:31

Bardzo dziękujemy za udział w relacji! Resztę wiadomości z dzisiejszego dnia i powrotu Roberta do F1 będziecie mogli przeczytać na sport.radiozet.pl!

10:28

- Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc w ostatnich latach, w bardzo trudnym okresie mojego życia. Coś, co wyglądało na niemal niemożliwe, teraz zaczyna być możliwe i z radością informuję, że wracam na pola startowe w 2019 roku - powiedział Kubica.

10:23

Jeszcze jedno zdjęcie z konferencji w Abu Zabi.

10:21
10:20

Robert o jeździe w trudnych warunkach: - Moje ograniczenia nie ograniczają mnie tak jak ludzie myślą. Mokra nawierzchnia? Jeśli zobaczycie onboardy i to jak jak jechałem, to zrozumiecie, że mokre to nie problem.

10:19

- Wiem jak to jest być topowym kierowcą F1 i nie boję się tego. Wymaga to wiele pracy i poświęcenia. Jestem na to gotowy. Nie boję się tego powrotu po długiej przerwie - dodał krakowianin.

10:18

Dla Roberta Kubicy słowo "niemożliwe" nie istnieje.

10:17

- Presja i ambicje zostaną w hotelu. Jutro będziemy pracować nad przyszłym rokiem, więc nie spodziewam się szybkich czasów w pierwszym treningu - komentował Kubica, który pojedzie w jutrzejszej pierwszej sesji treningowej w Abu Zabi.

10:16
10:14

- Wielkie emocje, ciężka praca, dziękuję za tę szansę i nie mogę się doczekać startu w Australii. W zeszłym roku było blisko, ale się nie udało. To i tak był przydatny rok dla mnie. Stało się to, co wydawało się praktycznie niemożliwe - powiedział Robert Kubica.

10:12
10:10

- Robert wniesie swoją inteligencję w kokpicie, ciągle naciska. Dzwoni o drugiej w nocy z lotniska aby mówić, co należy robić - mówiła Claire Williams.

10:08

Robert Kubica po 8 latach wraca do Formuły 1.

10:06
10:05

OFICJALNIE: Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa w sezonie 2019!!

09:59

Już za chwilę!

09:57

"Nieśmiertelny wraca" pisze dziś Corriere della Serra.

09:46

Pierwsza konferencja prasowa o godzinie 10 ma być tylko ogłoszeniem decyzji. O 17 ma dojść do podpisania kontraktu.

09:45

Williams tuż przed spotkaniem z mediami zorganizował telekonferencję, podczas której Robert przywitał się z pracownikami w fabryce w Grove.

09:38
09:38

Już wczoraj wielu dziennikarzy witało Roberta w F1.

09:32

Fani Roberta czekali już tyle lat, że poczekają te 30 minut.

09:29

Na konferencji ma obowiązywać zakaz nagrywania. Jedynie telewizja FOM (Formula One Management) będzie mogła wejść z kamerą.

09:26

O 10 odbędzie się konferencja prasowa zespołu Williams. Jednak komunikat w mediach może pojawić się wcześniej.

09:24

Robert Kubica już w padoku!

09:23

Już za niespełna godzinę, Robert Kubica ma zostać ogłoszony kierowcą Williamsa w sezonie 2019!

09:22

Dzień dobry!

RadioZET.pl/AN/MW

Oceń