Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sto okrążeń, równe tempo i brak przerwy. Robert Kubica zakończył wtorkowe testy

28.11.2017 12:42
sport

Dwie godziny dłużej niż było to w harmonogramie testów spędził Robert Kubica za kierownicą najnowszego bolidu Williamsa. Polak był najbardziej zapracowanym zawodnikiem na torze podczas porannej sesji. Teraz jego miejsce zajmie Lance Stroll.

Robert Kubica fot. Twitter/Williams Racing
Zagłosuj

Czy Robert Kubica podpisze kontrakt z Williamsem?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krakowianin ze wszystkich sił walczy o powrót do Formuły 1. Najdobitniej pokazuje to fakt, iż Polak zrezygnował z przerwy obiadowej, by zyskać dodatkowe dwie godziny przed tym, jak będzie musiał zwolnić bolid etatowemu kierowcy teamu, Lance'owi Strollowi.

Kubica spędził za kierownicą łącznie 6 godzin, w trakcie których pokonał 100 okrążeń, czyli ponad 500 km(!) i uzyskał 7. czas (1:41.296). Tę ostatnią informację podajemy z dziennikarskiego obowiązku, bowiem Brytyjczycy podkreślali, że nie rezultaty będą najważniejsze. Niemniej Polak zaprezentował bardzo równe tempo i wyprzedził m.in. dwukrotnego mistrza świata, Fernando Alonso. Można jednak zakładać, że obaj mieli różne plany do wykonania.

Krakowianin przećwiczył m.in. pit stopy oraz długie stinty. Na tor powróci w środę w sesji popołudniowej.

Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe, który z bliska przyglądał się poczynaniom Roberta, był zadowolony z wtorkowych jazd i przyznał, że wszystkie zadania zostały wykonane w 100 procentach.

Testy w Abu Zabi są ostatnim etapem przed ewentualnym powrotem Roberta Kubicy do Formuły 1. Decyzja najprawdopodobniej zapadnie w przyszłym tygodniu.

RadioZET.pl/KS

Oceń