Robert Kubica wróci do F1? "Jestem gotowy, chcę spróbować"

07.02.2017 10:39
sport

W poniedziałek 6 lutego minęło dokładnie 6 lat od wypadku Roberta Kubicy w rajdzie Ronde di Andora. Z tej okazji Polak udzielił wywiadu serwisowi "Motorsport", a jego wypowiedź zelektryzowała fanów Formuły 1.

Robert Kubica fot. LAT Photographic/REPORTER/EastNews
Zagłosuj

Czy chciałbyś powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Trzy lata temu miałem ofertę testów samochodu F1, jednak wtedy jeszcze nie byłem pewny, że sobie z tym poradzę. Teraz wiem, że powinienem spróbować, jestem gotowy - powiedział były kierowca BMW Sauber i Renault. I dodał: - Dziś odpowiedziałbym inaczej.

Te słowa natychmiast wywołały falę spekulacji, że Polak być może wkrótce powróci do królowej sportów motorowych. Nawet jeśli miałyby to być tylko testy, to Kubica byłby w siódmym niebie.

- Myślę, że sobie bez problemów poradzę. Chcę poczuć dreszczyk Formuły, taki, jaki zawsze odczuwałem, gdy byłem zawodnikiem - przyznał zwycięzca Grand Prix Kanady z 2008 roku.

Kubica, któremu po wypadku z 6 lutego 2011 roku groziła nawet amputacja dłoni, jest świadomy swoich ograniczeń. Jak sam mówi, "jeździłby po 80 procent torów w F1", o czym przekonał się podczas prób na symulatorach. Jego doświadczenie, niesamowite wyczucie samochodu i doskonała współpraca z inżynierami mogą jednak okazać się kluczowe i skusić niektóre teamy do bardziej przychylnego spojrzenia w kierunku zatrudnienia Polaka.

- W moich trzech ostatnich sezonach F1 udało mi się osiągnąć znaczący poziom sportowy. Do tego poziomu, jak sądzę, teraz mi odrobinę brakuje - ocenił 32-letni krakowianin.

Na razie Kubica przygotowuje się do pierwszego w karierze sezonu w WEC, długodystansowych mistrzostwach świata, ale swoimi słowami dał nadzieję sobie i kibicom, że jeszcze kiedyś zobaczymy go w bolidzie Formuły 1. Trzymamy za to bardzo mocno kciuki!

RadioZET.pl/Onet/Przegląd Sportowy/Motorsport/KS

Oceń