Czy Kubica pojawi się na starcie któregoś wyścigu? Jest odpowiedź Williamsa

20.01.2018 12:26
sport

Robert Kubica jako trzeci kierowca brytyjskiego zespołu będzie miał szereg zadań do wykonania m.in.: wystąpi w kilku wybranych piątkowych treningach. Jednak w tym momencie nie znamy torów, na których zobaczymy 33-latka za sterami bolidu.

Robert Kubica fot. Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Robert Kubica jako trzeci kierowca brytyjskiego zespołu będzie miał szereg zadań do wykonania

Po długim oczekiwaniu, Williams oficjalnie ogłosił, że to Siergiej Sirotkin zostanie ich drugim podstawowym kierowcą. Aczkolwiek w gronie ekipy z Grove znalazło się również miejsce dla Roberta Kubicy, który został zawodnikiem rozwojowym i rezerwowym.

Oznacza to, że krakowianin wystąpi w kilku wybranych piątkowych sesjach treningowych, weźmie udział w testach przed sezonem, jak i w jego trakcie. Polscy kibice marzą, aby zobaczyć Kubicę na starcie wyścigu. Niestety, ale na ten moment jest to obecnie niemożliwe.

- Przepisy zezwalają na skorzystanie z kierowców rezerwowych wyłącznie w pierwszej sesji treningowej, więc Robert będzie występował tylko w tych zajęciach. Naszymi kierowcami wyścigowymi są Lance oraz Siergiej i nie planujemy żadnych zmian w tej kwestii – powiedział przedstawiciel Williamsa.

RadioZET.pl/Onet/mw

Oceń