Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powrót Roberta Kubicy coraz bliżej. Padła konkretna data!

19.11.2018 19:02
sport

Robert Kubica ma zostać ogłoszonym kierowcą Williamsa. Dziennikarz Przeglądu Sportowego, Cezary Gutowski napisał, że brytyjski zespół ma ogłosić tę wiadomość w najbliższy czwartek, czyli w dniu dla mediów przed Grand Prix Abu Zabi.

Robert Kubica fot. Williams Martini Racing / Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

33-latek otrzymał oferty od dwóch ekip Formuły 1: pracy w symulatorze Ferrari i ścigania się w sezonie 2019 w Williamsie. „Auto Bild” podawał, że polski kierowca odrzucił propozycję włoskiego teamu na rzecz stajni z Grove. Najprawdopodobniej na umowie brakuje tylko podpisu krakowianina.

- Dzwonił właśnie kolega po piórze z zagranicy. Pytał, czy się Polacy interesują i rozmawiają o powrocie RK, bo według niego we czwartek w Abu Zabi Williams ogłosi skład. I tym razem ma już być OK.  Ale - pamiętajmy o 2017. Dopóki nie ma tej oficjalki, nie otwieramy. Chłodzimy – napisał na Twitterze Cezary Gutowski.

W ubiegłym roku Kubica także miał być pewny podpisania kontraktu, ale w ostatniej chwili Williams postawił na Siergieja Sirotkina, który miał za sobą bogatych sponsorów. Ojciec Roberta, Artur również potwierdza, że jego syn ma wrócić do ścigania.

- Wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica wróci do ścigania – powiedział w rozmowie z onet.pl.

Mimo braku oficjalnych doniesień, możemy być pewni, że 33-latek będzie mógł zaprezentować się w bolidzie Williamsa jeszcze w tym roku. Podczas ostatniego weekendu wyścigowego w Abu Zabi, krakowianin weźmie udział w pierwszej sesji treningowej.

RadioZET.pl/sport.pl/MW

Oceń