Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowe informacje na temat powrotu Kubicy. Polak pojedzie dopiero w Rosji?

01.09.2018 11:11
sport

Robert Kubica ma wziąć udział w wyścigu F1 jeszcze w tym sezonie. Możliwe, że krakowianin ponownie zasiądzie za kierownicą bolidu w Grand Prix Rosji. Jednak data ewentualnego pełnego powrotu Polaka może się jeszcze zmienić.

Robert Kubica fot. Williams Martin Racing/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kiedy Lawrence Stroll wykupił udziały w Force India, stało się jasne, że wkrótce jego syn, Lance opuści Williamsa i jeszcze w tym sezonie przejdzie do ekipy z Silverstone. Taki rozwój sytuacji daje szansę Robertowi Kubicy, który jeszcze w tym roku będzie mógł powrócić do pełnego ścigania się w Formule 1.

Z początku mówiło się, że 33-latek pojedzie w Grand Prix Włoch. Jak się okazuje, Racing Point Force India szykuje poważne zmiany w swoim samochodzie na Grand Prix Singapuru, dlatego włodarze teamu będą chcieli ściągnąć 19-latka przed GP Rosji. Główną przyczyną takiej decyzji jest to, że Kanadyjczyk nie ma wystarczającego doświadczenia do prowadzenia nieznanej sobie maszyny w tak wyczerpującym i wymagającym wyścigu na torze Marina Bay.

- Nie sądzę, że stanie się to szybko – powiedziała Claire Williams, szefowa zespołu. W rozmowie z telewizją Sky, Brytyjka podkreśliła, że jest jeszcze kilka rzeczy, które trzeba spełnić.

- Jest jeszcze wiele przeszkód, które musimy wszyscy przeskoczyć, szczególnie zaś w kwestii sprzedaży Force India. Kiedy to się wydarzy, zaczną się zmiany, ale nie sądzę, że nastąpi to przed Singapurem. Może raczej w okolicach Rosji lub Austin. Obecnie jest to ruchomy cel.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW

Oceń