Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Renault potwierdziło kolejne testy Roberta Kubicy

06.07.2017 18:49
sport

Potwierdziły się doniesienia o kolejnych testach Roberta Kubicy w bolidzie Renault. Kilka dni temu do takich informacji dotarł dziennikarz BBC, Andrew Benson.

Robert Kubica fot. Facebook/Renault Sport F1

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polak ponownie zasiądzie za kierownicą samochodu z 2012 roku, który miał okazję prowadzić już podczas testów w Walencji. Kolejny sprawdzian jego możliwości odbędzie się na torze Paul Ricard we Francji. Nieznany jest jednak termin, można się więc spodziewać, że ponownie będą one zamknięte dla mediów.

W Hiszpanii Polak pokazał bardzo dobre tempo (był szybszy od trzeciego kierowcy Renault Siergieja Sirotkina) i przekonał się, że bez większych ograniczeń i zmian jest w stanie prowadzić bolid Formuły 1. Teraz założenia będą inne.

- Pierwszy dzień testów w Walencji służył Robertowi za okazję, aby zapoznać się z prowadzeniem pojazdu F1 po tak długiej przerwie. Drugi dzień testów to będzie ocena jego możliwości, tego czy może konkurować na najwyższym poziomie - przekazał szef francuskiej stajni Cyril Abiteboul.

- To jest nowy etap w karierze i podróży, którą odbywa Robert. Jesteśmy dumni z tego, że możemy go w tym wspierać i udostępnimy mu naszą infrastrukturę na torze Paul Ricard. To jest odpowiedni obiekt nie tylko dla profesjonalistów, ale i dla amatorów - dodał Francuz.

Test otworzy drzwi do F1?

Abiteboul zasugerował, że od tych testów zależy przyszłość Kubicy w F1. Jeśli podoła, otworzy sobie drogę do ponownego ścigania się w królowej motorsportu. Wcześniej będzie jednak musiał się jeszcze sprawdzić w najnowszych bolidach.

- Nadal jest sporo przeszkód, które Robert musi pokonać. On sam wie to najlepiej. Jego występ i testy pokażą, jaką ma wydajność i czy może kiedykolwiek wrócić do bycia profesjonalnym kierowcą - poinformował szef Renault.

Sam Kubica przed kilkoma dniami wyznał, że swój powrót do Formuły 1 ocenia na 80-90 procent. Przed testami w Walencji było to jedynie 10-20 procent.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń