Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rekordowe osiągnięcie! Bez nogi przepłynął dystans 20 kilometrów!

23.05.2017 23:10
sport

Egipcjanin Omar Hegazy jest pierwszym pływakiem po amputacji nogi, który przepłynął Zatokę Akaba między Egiptem a Jordanią. Trasę o długości 20 km Hegazy pokonał w czasie dziewięciu godzin.

Rekordowe osiągnięcie! Bez nogi przepłynął dystans 20 kilometrów! fot. YouTube

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

26-letni pływak, który jest z zawodu bankowcem, stracił lewą nogę dwa lata temu w wypadku motocyklowym. Przeżył załamanie nerwowe, długo był w bardzo złym stanie psychicznym.

Psycholog, pod którego opieką się znajdował, namówił go do uprawiania sportu. Przed wypadkiem Hegazy nurkował, uprawiał wspinaczkę skałkową. Teraz wrócił do pływania.

- Nie mogłem już prowadzić tak aktywnego życia jak przed wypadkiem, ale i tak zaczęło mi to sprawiać ogromną frajdę. Dzięki funduszom od sponsorów chcę pomagać ludziom takim jak ja, którzy w jednej chwili musieli zacząć żyć od nowa, inaczej niż wcześniej - powiedział Hegazy.

Zatoka Akaba znajduje się w północnej części Morza Czerwonego (z resztą morza połączona jest przez Cieśninę Tirańską), pomiędzy półwyspami Arabskim a Synaj. Ma długość 180 km, szerokość od 12 do 28 km i głębokość dochodzącą do 1829 metrów.

Jej wybrzeża należą do Izraela, Jordanii, Egiptu i Arabii Saudyjskiej.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń
Tagi