Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Reklama na cmentarzu? Kontrowersje wokół pomnika Krystiana Rempały

20.11.2017 16:35
sport

Duże kontrowersje wywołał pomnik Krystiana Rempały, który pojawił się na jego grobie. Nie wszystkim kibicom spodobał się fakt, że umieszczono na nim nazwę sponsora klubu, w którym występował.

Reklama na cmentarzu? Kontrowersje wokół pomnika Krystiana Rempały fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wielu zarzucało firmie, że wykorzystała odlew do zareklamowania się. Jak się jednak okazało, ani klub, ani Grupa Azoty nie miały z tym nic wspólnego. Wystosowano nawet w tej sprawie specjalny komunikat.

- Unia Tarnów ŻSSA oświadcza, że ani klub, ani jego Główny Partner – Grupa Azoty nie uczestniczyli w procesie projektowania i wykonywania pomnika. Oba podmioty w żaden sposób nie partycypowały także w kosztach jego powstania. Pomnik, jaki stanął na grobie żużlowca jest w 100% dziełem rodziny. Prosimy o uszanowanie woli rodziny - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Krystian Rempała był uznawany za jeden z największych talentów żużlowych w Polsce. W maju 2016 roku w trakcie meczu Ekstraligi miał poważny wypadek na torze. Zderzył się z rywalem i spadł mu kask. Następnie uderzył głową o ziemię. Został natychmiast przewieziony do szpitala i poddany operacji. Wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, z której niestety się nie wybudził. Spoczywa na cmentarzu w Tarnowie.

RadioZET.pl/AN

Oceń
Tagi