Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rajd Polski znika z kalendarza mistrzostw świata. Przez kibiców?

24.08.2017 10:58
sport

Jeden z głównych organizatorów rajdowych mistrzostw świata, promotor WRC Oliver Ciesla potwierdził, że Rajd Polski w sezonie 2018 nie znajdzie się w kalendarzu cyklu. Imprezę z bazą w Mikołajkach ma zastąpić Rajd Turcji.

Rajd Polski fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jest nam przykro z tego powodu, ale ze względów bezpieczeństwa Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) podjęła decyzję, aby rajd nie znalazł się w kalendarzu - powiedział Ciesla.

W miejsce imprezy w Polsce po przerwie wróci Rajd Turcji, który w projekcie kalendarza ma być rozegrany we wrześniu.

- To, że Polska straci prawo organizacji rundy mistrzostw w przyszłym roku nie jest winą organizatorów. Ponoszą ją tylko i wyłącznie niezdyscyplinowani kibice. W kwestiach bezpieczeństwa musimy reagować bardzo stanowczo, mówią o tym także sami zawodnicy - dodał Ciesla.

W projekcie kalendarza 2018 zaplanowane jest 13 rund, ale - jak przyznał Ciesla - pod uwagę brane jest jego rozszerzenie o jeszcze jedną imprezę. Chodzi o Rajd Chorwacji lub Nowej Zelandii. Na razie jednak żadne konkretne postanowienia nie zapadły. Chorwacja nie akceptuje bowiem terminu, natomiast Nowa Zelandia nie ma jeszcze gwarancji finansowych.

Ostateczny kalendarz 2018 zostanie zatwierdzony pod koniec września na posiedzeniu FIA.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń