Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rafał Majka wraca do korzeni. Polak liderem grupy na Giro d'Italia

11.12.2018 17:37
sport

Rafał Majka zdradził swoje plany na sezon 2019. Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro będzie liderem grupy BORA-hansgrohe w Giro'Italia. Nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie występu "Zgreda" w Tour de Pologne.

Rafał Majka liderem Bora na Giro d'Italia fot. Agnieszka Torba/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pewne jest, że Polak nie wystartuje w "Wielkiej Pętli". - Zraziłem się do Tour de France, dlatego chcę wrócić na Giro, do korzeni, co najlepiej mi dotychczas wychodziło. W tegorocznej edycji od dwunastego etapu będą górskie etapy, co idealnie mi odpowiada - powiedział kolarz w rozmowie z naszosie.pl.

Plany Rafała Majki na 2019 rok

Majka startował w Tour de France 5-krotnie, a najlepszy rezultat osiągnął w mijającym roku, kiedy zajął 19. miejsce. Polak, obok Petera Sagana, był liderem swojej drużyny, ale po drodze przytrafił mu się groźny upadek i finalnie spisał się poniżej oczekiwań. W Giro było lepiej, bo w 2016 roku uplasował się na 5. pozycji w klasyfikacji generalnej. Dwa lata wcześniej był 6.

W sezonie 2019 Rafał Majka planuje występ w jeszcze jednym wielkim tourze - Vuelta a Espana. Nie podjął jeszcze decyzji w sprawie startu w Tour de Pologne, który wygrywał już w 2014 roku.

RadioZET.pl/naszosie.pl/KS

Oceń