Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lance Stroll nie zmieni zespołu? Powrót Kubicy oddala się

16.09.2018 12:40
sport

Pojawiły się nowe wiadomości w sprawie przejścia Lance’a Strolla do Racing Point by Force India. Otmar Szafnauer, dyrektor zespołu potwierdził, że w najbliższych wyścigach skład ekipy nie zmieni się. Oznacza to, że ewentualny pełny powrót Roberta Kubicy do wyścigów jeszcze w tym sezonie stoi pod znakiem zapytania.

Robert Kubica fot. Williams Martini Racing/Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Hiszpańska dziennikarka, Noemi de Miguel poinformowała, że dyrektor Racing Point by Force India nie planuje zmieniać składu swoich kierowców na najbliższe wyścigi. Z kolei Maciej Jermakow powołujący się na BBC poszedł jeszcze dalej i stwierdził, że przejście 19-latka do nowej stajni w tym sezonie jest bardzo mało prawdopodobne.

Kluczowym kierowcą do zmian w ekipach jest Esteban Ocon. Właśnie Francuz miałby ustąpić miejsca Strollowi w Racing Point by Force India, którego właścicielem stał się ojciec Kanadyjczyka. Mimo to Ocon był przekonany, że na tę chwilę jego pozycja w teamie jest niezagrożona. Teraz jego słowa potwierdził Otmar Szafnauer.

Oznacza to, że pełny powrót Roberta Kubicy do ścigania się w Formule 1 oddala się, a cała sytuacja nadal nie jest do końca jasna.

RadioZET.pl/onet.pl, Twitter/MW

Oceń