Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

POLADA już działa. Znany żużlowiec na dopingu

07.07.2017 18:52
sport

Polska Agencja Antydopingowa POLADA poinformowała w piątek o wykryciu w organizmie rosyjskiego żużlowca Grigorija Łaguty niedozwolonych środków. Zawodnik został zawieszony i nie wystąpi w piątkowym turnieju barażowym Drużynowego Pucharu Świata w Lesznie.

Grigorij Łaguta (żółty kask) fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O zawieszeniu zawodnika zadecydowała Główna Komisja Sportu Żużlowego po uzyskaniu informacji od Polskiej Agencji Antydopingowej. Łaguta w ciągu 24 godzin może odwołać się jeszcze do Trybunału Polskiego Związku Motorowego, ale to nie wstrzymuje wykonania orzeczenia. Rosyjskim żużlowcem zajęło się jury zawodów w Lesznie, które wykluczyło go z udziału w rozpoczynającym się o godz. 19 barażu.

Łaguta jest jednym z liderów rosyjskiej reprezentacji, która z Australią, Stanami Zjednoczonymi i Łotwą będzie walczyć o jedno miejsce w wielkim finale (sobota, godz. 19). Pewni udziału są Polacy, Anglicy i Szwedzi. W turnieju barażowym Łagutę zastąpi rezerwowy Gleb Czugunow.

Dopingowa wpadka Rosjanina może oznaczać też kłopoty jego polskiego klubu ROW Rybnik. Badanie przeprowadzono po meczu z Włókniarzem Częstochowa, wygranym przez ROW 49:41, a Łaguta zdobył w nim 11 punktów. O ewentualnej weryfikacji zdobyczy punktowych i wyniku całego spotkania zadecyduje Ekstraliga.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń
Tagi