Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PKN Orlen nie podjął jeszcze decyzji ws. sponsorowania Roberta Kubicy

25.10.2018 15:39
sport

Członek zarządu PKN Orlen Zbigniew Leszczyński poinformował, że koncern nie podjął jeszcze decyzji w sprawie sponsorowania Roberta Kubicy. Pieniądze od paliwowego giganta dałyby kierowcy znacznie większe możliwości przetargowe w negocjacjach z Williamsem i - być może - innymi zespołami Formuły 1.

Robert Kubica czeka na decyzję PKN Orlen fot. Hasan Bratic/SIPA/EastNews
Zagłosuj

Czy Kubica wróci do F1?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed kilkoma dniami Kubica spotkał się prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem. W mediach natychmiast pojawiły się spekulacje, że koncern wesprze Polaka kwotą ok. 40 milionów złotych. Taka suma mogłaby przekonać team z Grove do powierzania Robertowi fotela etatowego kierowcy. Na razie jednak żadne wiążące decyzje nie zapadły.

– Spotkanie sprzed kilku dni prezesa Daniela Obajtka z Robertem Kubicą miało charakter kurtuazyjny, nie poruszano tam tematów współpracy sponsorskiej – powiedział Leszczyński cytowany przez serwis gazeta.pl. - Obecnie jest zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej współpracy lub jakichkolwiek jej szczegółach - dodał.

Kubica zostanie w Williamsie?

Obecnie Robert Kubica pełni funkcję kierowcy testowego i rozwojowego Williamsa. W brytyjskiej stajni do obsadzenia na przyszły sezon pozostało jedno miejsce, bo wcześniej kontrakt podpisano z 20-letnim Georgem Russellem.

Przed kilkoma dniami media informowały, że Kubica ma plan "B", którym byłoby objęcie funkcji trzeciego kierowcy w Ferrari, a zatem w zespole, z którym miał już podpisaną umowę w 2011 roku. Wówczas jego plany pokrzyżował wypadek.

RadioZET.pl/gazeta.pl/KS

Oceń