Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zaskakująca oferta Kubicy. Zwlekanie Williamsa na korzyść Polaka?

16.12.2017 13:45
sport

Kiedy Williams przesunął termin ogłoszenia drugiego kierowcy na styczeń, pojawiło się kolejne rozwiązanie, dzięki któremu Robert Kubica miałby podpisać kontrakt z zespołem z Grove.

Robert Kubica fot. Facebook / Williams Martini Racing

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od kilku miesięcy sytuacją krakowianina żyją media na całym świecie. Wciąż trwają rozważania czy 33-latek powróci do Formuły 1. Kiedy wydawało się, że Polak lada dzień zostanie ogłoszony kierowcą brytyjskiego zespołu, na drodze stanął Siergiej Sirotkin, a właściwie jego sponsorzy, którzy oferują więcej pieniędzy.

W piątek Williams miał ogłosić podpisanie umowy z Rosjaninem. Jednak ekipa z Grove poinformowała o przesunięciu decyzji na styczeń. Brytyjski team dał Kubicy miesiąc czasu na przygotowanie nowej oferty i przekonania zespołu, że to krakowianin zasługuje na miejsce obok Lance’a Strolla.

Zagłosuj

Czy nowa propozycja Kubicy przekona Williamsa?

Andrea Gallazzi z circusf1.com podał, że Kubica wraz z Nico Rosbergiem, który pomaga 33-latkowi w powrocie do F1, przedstawili Williamsowi nową propozycję. Według niej, polski kierowca miałby wystąpić w siedmiu wyścigach z możliwością przedłużenia liczby startów w zależności od dyspozycji zawodników. Za każdą rundę Polak musiałby zapłacić ekipie Franka Williamsa około miliona dolarów.

W tym czasie Sirotkin dostałby możliwość wzięcia udziału w piątkowych treningach i pozostałych 14 Grand Prix za co zapłaciłby dziesięć milionów.

RadioZET.pl/circusf1.com/mw

Oceń