Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pięciokrotny mistrz olimpijski usłyszał brutalną diagnozę. Ma nowotwór

26.01.2019 11:01
sport

Nathan Adrian, pięciokrotny mistrz olimpijski w pływaniu usłyszał straszną diagnozę. Amerykanin ma raka jądra. 31-latek rozpoczął leczenie i zapowiedział, że będzie gotowy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Nathan Adrian fot. AFP/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Nathan Adrian, pięciokrotny mistrz olimpijski opublikował post za pośrednictwem Instagrama. Mimo że amerykański pływak leżał w szpitalnym łóżku, z jego twarzy nie znikał uśmiech. W opisie pod zdjęciem, utalentowany zawodnik odniósł się do fatalnej diagnozy.

- Ostatnio poszedłem do doktora, bo czułem, że coś jest ze mną nie tak. Po kilku badaniach i wizytach u specjalisty niestety dowiedziałem się, że mam raka jądra – napisał.

- Dobra informacja jest taka, że szybko wykryliśmy moją dolegliwość. Rozpocząłem już leczenie, a rokowania są pozytywne. Wierzę, że za kilka tygodni wrócę do wody i w pełni skupię się na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Tokio. Jestem optymistycznie nastawiony, bo wiem, że mogę wrócić do zdrowia – czytamy dalej.

- Zdałem sobie sprawę, że zbyt często staramy się unikać tych ważnych tematów, ignorujemy potencjalne znaki ostrzegawcze i zniechęcamy się do korzystania z pomocy medycznej, której w rzeczywistości potrzebujemy.

Nathan Adrian poza medalami olimpijskimi w swoim dorobku ma także krążki z mistrzostw świata.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW

Oceń