Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

20 najlepszych sportowców ostatniego stulecia wg "Przeglądu Sportowego"

11.11.2018 11:45
sport

"Przegląd Sportowy" z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wybrał 20 najlepszych sportowców ostatniego stulecia. W zestawieniu znaleźli się m.in. Robert Lewandowski, Adam Małysz, Kamil Stoch czy Justyna Kowalczyk.

Adam Małysz fot. ARTUR BARBAROWSKI/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na 20. miejscu sklasyfikowany został Witold Woyda, polski szermierz, który w 1972 roku zdobył dwa złote medale olimpijskie. Przed nim umieszczono Grzegorza Latę, króla strzelców piłkarskich mistrzostw świata z 1974 roku, który zdobył z reprezentacją Polski dwa brązowe medale mundialu oraz złoto i srebro igrzysk olimpijskich. 18. pozycja przypadła Robertowi Lewandowskiemu. Wyżej znaleźli się Janusz Kusociński, złoty medalista igrzysk olimpijskich w biegu na 10 tysięcy metrów, i Tomasz Wójtowicz - siatkarz, który w dorobku ma m.in. złoto olimpijskie i złoto mistrzostw świata.

Otylia Jędrzejczak znalazła się za to na miejscu 15. Polska pływaczka w trakcie swojej kariery zdobywała złote medale IO, mistrzostw świata i Europy, trzykrotnie wygrywała plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca roku. Przed nią dziennikarze "PS" umieścili Zbigniewa Bońka, byłego piłkarza Juventusu Turyn, z którym wygrał Puchar Europy, i obecnego prezesa PZPN. 13. pozycja należy do innego piłkarza - Kazimierza Deyny. Na 12. lokacie znalazła się Halina Konopacka, złota medalista igrzysk olimpijskich w rzucie dyskiem z 1928 roku. 11. miejsce zajął Józef Szmidt, dwukrotny złoty medalista olimpijski w trójskoku.

Czołowa dziesiątka najlepszych sportowców ostatniego stulecia wg "PS":

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/AN

Oceń