NBA: Czwarta z rzędu porażka Clippers, kwadrans Gortata

17.01.2019 08:44

Marcin Gortat zdobył tylko cztery punkty, a jego Los Angeles Clippers przegrali u siebie z Utah Jazz 109:129 w środowym meczu ligi NBA.

Marcin Gortat fot. AP/Associated Press/East News

Środkowy z Łodzi mecz rozpoczął w podstawowej piątce, a łącznie na parkiecie przebywał 15 minut. Trafił dwa z czterech rzutów z gry. Jego dorobek uzupełnia sześć zbiórek oraz dwie asysty. Popełnił jedną stratę i cztery faule.

Clippers wyrównaną walkę z Jazz toczyli tylko w pierwszej połowie. W drugiej goście systematycznie powiększali przewagę. Do zwycięstwa ekipę z Salt Lake City poprowadzili Donovan Mitchell i Rudy Gobert. Pierwszy uzyskał 28 punktów, a francuski środkowy dołożył 23 pkt i 22 zbiórki.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje rezerwowy Lou Williams - 23 pkt.

Koszykarze z "Miasta Aniołów" przegrali czwarty mecz z rzędu. Z bilansem 24 zwycięstw i 20 porażek zajmują siódme miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Kolejne spotkanie rozegrają w piątek - we własnej hali zmierzą się z broniącymi tytułu i prowadzącymi w zestawieniu Golden State Warriors (31-14).