NBA: 10 punktów Gortata, Wizards wygrali z Milwaukee Bucks

21.11.2017 09:31

Marcin Gortat zdobył 10 punktów oraz miał 15 zbiórek w wygranym przez jego Washington Wizards meczu na wyjeździe z Milwaukee Bucks 99:88. Koszykarze ze stolicy w obecnym sezonie ligi NBA mają dziesięć zwycięstw i siedem porażek.

Marcin Gortat fot. PAP/EPA

Gortat na parkiecie przebywał 35 minut i trafił cztery z dziesięciu rzutów z gry oraz dwa z czterech wolnych. Jego dorobek uzupełniają trzy asysty. Miał także jedną stratę.

Mecz długo był wyrównany, a Wizards kontrolę nad nim zaczęli przejmować w czwartej kwarcie. Ich przewaga wzrosła do 17 punktów i już do końca ich prowadzenie nie było zagrożone.

W centrum uwagi był Bradley Beal. Strzelec "Czarodziejów" został w poniedziałek najmłodszym zawodnikiem w historii NBA, który w karierze trafił 700 rzutów za trzy punkty. Dokonał tego mając 24 lata i 145 dni. Dotychczasowym rekordzistą był J.R. Smith (24 lata i 149 dni). W starciu z "Kozłami" Beal dwukrotnie trafił zza łuku, a łącznie uzbierał 23 punkty.

Najlepszym w zespole Bucks był Grek Giannis Antetokounmpo - 23 pkt.

Wizards w tabeli Konferencji Wschodniej zajmują piąte miejsce. Kolejny mecz rozegrają w środę, na wyjeździe z Charlotte Hornets (7-9). Liderem niezmiennie są koszykarze Boston Celtics (16-2), którzy odnieśli 16. zwycięstwo z rzędu.