NBA: Drużyna Marcina Gortata wygrała piąty mecz z rzędu

06.02.2018 09:00

Marcin Gortat zdobył 11 punktów, miał dziewięć zbiórek i jedną asystę, a jego Washington Wizards pokonali na wyjeździe Indiana Pacers 111:102 w NBA. Było to piąte z rzędu zwycięstwo stołecznych.

Marcin Gortat fot. PAP/EPA

Gortat na parkiecie przebywał 20 minut i trafił pięć z ośmiu rzutów z gry. Najskuteczniejszy w jego drużynie był Bradley Beal, który zdobył 21 punktów. Z kolei w zespole rywali, którzy ponieśli pierwszą porażkę po serii sześciu wygranych, wyróżnił się Chorwat Bojan Bogdanovic - 29 pkt.

"Czarodzieje" wciąż muszą sobie radzić bez kontuzjowanego lidera Johna Walla, ale paradoksalnie wychodzi im to na dobre. Piąte kolejne zwycięstwo umocniło ich na czwartej pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej z bilansem 31-22. Minimalnie lepsza jest zajmująca trzecią lokatę ekipa ubiegłorocznych finalistów Cleveland Cavaliers: 30-21.

Na wschodzie prowadzą koszykarze Boston Celtics (39-15), przed Toronto Raptors (36-16). Czołowa trójka minionej nocy odpoczywała.

Zacięty był derbowy pojedynek drużyn z Florydy - zespół Orlando Magic wygrał na wyjeździe z lokalnym rywalem Miami Heat 111:109. Było to dopiero trzecie zwycięstwo tej ekipy poza swoim parkietem w ostatnich 24 meczach. Decydujące o zwycięstwie punkty zdobył półtorej minuty przed końcową syreną Jonathan Simmons.

Po drugiej kwarcie koszykarze Magic prowadzili 60:59, ale w trzeciej zdobyli 34 punkty, a rywale o siedem mniej.

Zespół Magic, mimo zwycięstwa, zajmuje dopiero 14. (przedostatnie) miejsce w Konferencji Wschodniej. Heat jest na siódmej pozycji.

W poniedziałkowy wieczór zwycięstwa odniosły też Detroid Pistons, Utah Jazz, Denver Nuggets, Sacramento Kings i Los Angeles Clippers.