NBA: Clippers przegrali ze Spurs, dwa punkty Gortata

30.12.2018 12:07

Los Angeles Clippers Marcina Gortata przegrali u siebie z San Antonio Spurs 111:122 w sobotnim meczu ligi NBA. Polski koszykarz, wchodząc z ławki, spędził na parkiecie cztery minuty i zdobył dwa punkty.

Marcin Gortat fot. PAP/EPA

"Ostrogi" wypracowały dużą przewagę w trzeciej kwarcie, pod koniec której prowadziły 91:68. Gospodarze w ostatniej części spotkania zdołali zmniejszyć straty, ale nie byli w stanie zagrozić rywalom. Tym samym ekipa gości przerwała po trzech meczach serię zwycięstw Clippers we własnej hali.

Kluczowymi postaciami w zespole z San Antonio, który wygrał piąty z siedmiu ostatnich pojedynków, byli LaMarcus Aldridge i DeMar DeRozan. Pierwszy rzucił 38 pkt, a drugi 25 i dołożył do tego 13 zbiórek i sześć asyst. Cały wyjściowy skład tej drużyny zanotował tego dnia dwucyfrową zdobycz.

W ekipie z "Miasta Aniołów", która dzień wcześniej pokonała lokalnego rywala - Lakers - 118:107, po 21 pkt zapisali na koncie Danilo Gallinari i rezerwowy Montrezl Harrell.

Gortat oddał dwa rzuty, z czego jeden był celny. Dodatkowo popełnił dwa faule.