NBA: Cztery punkty Gortata, wygrana Clippers

26.01.2019 10:27

Marcin Gortat zdobył cztery punkty, a jego Los Angeles Clippers wygrali na wyjeździe z Chicago Bulls 106:101 w jednym z dziesięciu piątkowych spotkań ligi NBA. Serię meczów z dorobkiem co najmniej 30 punktów śrubuje natomiast James Harden z Houston Rockets.

Marcin Gortat fot. PAP/EPA

Polski środkowy wyszedł na parkiet w podstawowej piątce, ale przebywał na nim łącznie 18 minut. Trafił jeden z dwóch rzutów z gry i oba wolne, a jego dorobek uzupełniło osiem zbiórek i blok. Nie popełnił żadnej straty ani faulu.

Clippers po raz kolejny musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Włocha Danilo Gallinariego, ale świetnie w ich szeregach spisali się Lou Williams i Tobias Harris.

Williams, który rozpoczął jako rezerwowy, w ciągu 32 minut po raz pierwszy w karierze uzyskał tzw. triple-double, zdobywając 31 punktów oraz mając po 10 zbiórek i asyst. Z kolei 26-letni skrzydłowy zakończył mecz z dorobkiem 29 pkt.

Wśród gospodarzy (11-38), którzy z 10 ostatnich spotkań wygrali tylko jedno i są jedną z najsłabszych drużyn w lidze, wyróżnił się Zach LaVine - 29 pkt.

Koszykarze z "Miasta Aniołów" z bilansem 27 zwycięstw i 22 porażek w tabeli Konferencji Zachodniej zajmują ósme miejsce. Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę wieczorem czasu polskiego, kiedy podejmą Sacramento Kings.