NBA: Gortat nie zagrał, Clippers ulegli Miami Heat

09.12.2018 10:01

Marcin Gortat obejrzał porażkę jego Los Angeles Clippers z Miami Heat 98:121 z ławki rezerwowych. Zespół polskiego koszykarza z bilansem 16-9 zajmuje czwarte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej.

Marcin Gortat fot. PAP/EPA

Po trzech kwartach Clippers przegrywali tylko jednym punktem, ale ostatnie 12 minut w ich wykonaniu było po prostu fatalne. W czwartej części trafili tylko dwa rzuty z gry i uzyskali w niej zaledwie osiem punktów.

W zwycięskiej ekipie najlepszy był Dwyane Wade. 36-latek zdobywając 25 punktów uczcił swój 1000. mecz w NBA. Wśród Clippers na wyróżnienie zasługuje Tobias Harris - 20 pkt.

Koszykarze z "Miasta Aniołów" kolejny mecz rozegrają w poniedziałek - na wyjeździe z Phoenix Suns (4-22).

Bez wychodzenia na parkiet prowadzenie na Zachodzie objęli broniący tytułu Golden State Warriors (18-9). Stało się to po niespodziewanej porażce Denver Nuggets (17-9). "Bryłki" na wyjeździe uległy jednej z najsłabszych ekip obecnego sezonu Atlanta Hawks 98:106.