NBA: 20 minut Gortata, Clippers przegrali z Raptors

12.12.2018 08:40

Marcin Gortat zdobył siedem punktów, a jego Los Angeles Clippers przegrali we własnej hali z Toronto Raptors 99:123 we wtorkowym meczu ligi NBA. Zespół polskiego koszykarza z bilansem 17-10 zajmuje czwarte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej.

Marcin Gortat fot. AP/East News

Środkowy z Łodzi mecz rozpoczął w podstawowej piątce, a na parkiecie łącznie spędził 19 minut. Trafił dwa z pięciu rzutów z gry oraz trzy z czterech wolnych. Miał także cztery zbiórki i cztery asysty. Popełnił jedną stratę i jeden faul.

Raptors to obecnie najlepsza drużyna w NBA. W Konferencji Wschodniej prowadzi z bilansem 22-7. W odniesieniu zwycięstwa w Los Angeles nie przeszkodziła jej nawet absencja największej gwiazdy - kontuzjowanego Kawhiego Leonarda.

Rafał Majka wraca do korzeni. Polak liderem grupy na Giro d'Italia

Spotkanie wyrównane było tylko przez kilka minut. Goście 13-punktowe prowadzenie osiągnęli już w pierwszej kwarcie, a później kontrolowali przebieg gry. Do zwycięstwa poprowadził ich Serge Ibaka. Hiszpan na swoim koncie zapisał 25 punktów i dziewięć zbiórek. 21 pkt i siedem asyst dołożył Kyle Lowry.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje zmiennik Gortata - Boban Marjanovic. Serb w zaledwie 16 minut uzyskał 18 pkt i siedem zbiórek.

Koszykarze z "Miasta Aniołów" kolejny mecz rozegrają w czwartek - na wyjeździe z San Antonio Spurs (14-14). "Ostrogi" minionej nocy gładko pokonały u siebie najsłabszy zespół obecnego sezonu Phoenix Suns 111:86.