NBA: Skromny debiut Gortata, porażka Clippers

18.10.2018 08:44

Marcin Gortat zdobył sześć punktów w debiucie w barwach Los Angeles Clippers, a jego zespół przegrał we własnej hali z Denver Nuggets 98:107 w swoim pierwszym meczu sezonu 2018/19 ligi koszykówki NBA.

Marcin Gortat fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Gortat na parkiecie przebywał tylko 18 minut i trafił trzy z pięciu rzutów z gry. Miał także sześć zbiórek i dwie asysty. Popełnił trzy faule.

Polski środkowy do Los Angeles trafił po pięciu latach gry w Washington Wizards. "Czarodzieje" latem zdecydowali się go wymienić. Clippers są czwartym klubem - po Orlando Magic, Phoenix Suns i Wizards - w najlepszej lidze świata 34-letniego łodzianina. Jego obecny kontrakt, podpisany w 2014 roku na pięć lat i na kwotę 60 mln dolarów, będzie obowiązywał do końca obecnego sezonu.

Złą wiadomością dla Gortata jest znacznie lepsza postawa jego zmiennika Bobana Marjanovica. Serb w 18 minut zdobył 18 punktów i w dużej mierze dzięki niemu Clippers w czwartej kwarcie osiągnęli ośmiopunktowe prowadzenie. Wówczas na zegarze pozostawało jeszcze 5.14 min.

W tym momencie gra gospodarzy jednak kompletnie się zacięła. Do końca trafili jeszcze tylko jeden rzut z gry i musieli uznać wyższość Nuggets. Wśród zwycięzców najlepszy był Serb Nikola Jokic - 21 pkt.

Clippers następny mecz rozegrają w piątek, kiedy podejmą ekipę Oklahoma City Thunder.