NBA: Gortat ponownie bez punktu, Clippers wygrali z Rockets

27.10.2018 10:09

Koszykarze Los Angeles Clippers wygrali na wyjeździe z Houston Rockets 133:113 w piątkowym meczu ligi NBA. W zwycięstwo wkładu praktycznie nie miał Marcin Gortat, który drugie spotkanie z rzędu zakończył żadnego punktu.

Marcin Gortat fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Gortat wyszedł na parkiet w podstawowej piątce, a łącznie przebywał na nim 16 minut. Spudłował jeden rzut z gry. Miał sześć zbiórek, jedną asystę, trzy straty i popełnił dwa faule.

To był piąty mecz 34-letniego łodzianina w barwach Clippers. Średnio zdobywał w nich zaledwie 3,6 pkt, co dobitnie pokazuje, że jego rola w nowym zespole jest marginalna. Trener Doc Rivers preferuje bowiem grę bez typowego środkowego. Zmiennik Gortata Serb Boban Marjanovic w ostatnich trzech meczach grał łącznie tylko 10 minut.

To trend widoczny w całej lidze już od kilku sezonów. Do gry niskim składem drużyny skłaniają sukcesy Golden State Warriors, którzy w czterech ostatnich latach trzykrotnie zdobyli mistrzostwo.

Gości do zwycięstwa poprowadził rezerwowy Montrezl Harrell. Zdobywając 30 punktów ustanowił rekord kariery.

Wśród pokonanych najlepszy był Carmelo Anthony - 24 pkt. Rockets musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Jamesa Hardena. Teksańczycy postrzegani są jako jeden z faworytów rozgrywek, ale na razie zdołali wygrać tylko jedno spotkanie.

- Musimy się poprawić w każdym aspekcie gry. Na szczęście to dopiero początek sezonu - powiedział rozgrywający Chris Paul.

Clippers z bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek zajmują piąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Następny mecz rozegrają w niedzielę, kiedy podejmą poprzedni klub Gortata - Washington Wizards (1-4).