NBA: Clippers pokonali Hornets, krótki występ Gortata

09.01.2019 09:00

Marcin Gortat zdobył cztery punkty, a jego Los Angeles Clippers wygrali we własnej hali z Charlotte Hornets 128:109 we wtorkowym meczu ligi NBA. Zespół polskiego koszykarza w tabeli Konferencji Zachodniej zajmuje czwarte miejsce.

Clippers pokonali Hornets fot. AP/Associated Press/East News

Środkowy z Łodzi mecz rozpoczął w podstawowej piątce, ale na parkiecie łącznie spędził tylko 13 minut. Trafił dwa z czterech rzutów z gry, a jego dorobek uzupełnia sześć zbiórek i dwa bloki. Popełnił jedną stratę oraz dwa faule.

Clippers odnieśli wysokie zwycięstwo, jednak długo spotkanie było wyrównane. Dopiero w ostatniej kwarcie gospodarze zaczęli budować wyraźną przewagę. Najlepszy w ich szeregach był rezerwowy Lou Williams, zdobywca 27 punktów. Po 23 pkt dołożyli Tobias Harris oraz Montrezl Harrell, który miał także 11 zbiórek. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Malik Monk - 24 pkt.

- Kiedy bardziej się skupiliśmy i zaczęliśmy na nich mocniej naciskać, wtedy nasze prowadzenie gwałtownie wzrosło. Wszyscy zagraliśmy bardzo dobrze - powiedział Harris.

Koszykarze z "Miasta Aniołów" mają bilans 24 zwycięstw i 16 porażek. Kolejny mecz rozegrają w czwartek - na wyjeździe z prowadzącymi na Zachodzie Denver Nuggets (27-12).