NBA: Epizod Gortata, Clippers pokonali Pistons

03.02.2019 08:00

Tylko niespełna cztery minuty przebywał na parkiecie Marcin Gortat w meczu, który jego Los Angeles Clippers wygrali na wyjeździe z Detroit Pistons 111:101. Zespół polskiego koszykarza z bilansem 29-24 zajmuje ósme miejsce w Konferencji Zachodniej ligi NBA.

Clippers pokonali Pistons fot. FR38952 AP/Associated Press/East News

Polski środkowy zaczął mecz w podstawowym składzie, ale trener Doc Rivers szybko posadził go na ławce rezerwowych. Clippers w czwartej minucie przegrywali już 4:15, a spotkanie dla Gortata skończyło się chwilę później, kiedy faulując w ataku popełnił stratę. Wcześniej zdążył oddać dwa niecelne rzuty.

Dominacja Pistons trwała jednak dalej. W drugiej kwarcie przewaga gospodarzy wzrosła do 25 punktów. Clippers stratę zaczęli niwelować od połowy trzeciej częściej gry i stanu 60:83. Gra gospodarzy w tym momencie kompletnie się zacięła. Przez blisko dziewięć minut zdobyli zaledwie sześć punktów.

Clippers - Pistons: Najlepsi strzelcy

Wśród przyjezdnych z Los Angeles coraz lepiej grał za to Lou Williams. Od wyniku 91:91 był autorem 16 kolejnych punktów dla Clippers. Ostatecznie spotkanie zakończył z dorobkiem 39 pkt i dziewięciu asyst.

Wśród pokonanych najlepszy był Reggie Jackson - 29 pkt. Były zawodnik Clippers Blake Griffin dołożył 24 pkt i 11 zbiórek.

Koszykarze z "Miasta Aniołów" kolejne spotkanie rozegrają już w niedzielę - na wyjeździe z Toronto Raptors (37-16).