NBA: Noworoczna porażka Clippers, sześć punktów Gortata

02.01.2019 08:55

Marcin Gortat zdobył sześć punktów w noworocznym, przegranym meczu Los Angeles Clippers z Philadelphia 76ers 113:119 w koszykarskiej lidze NBA.

Clippers - 76ers fot. FR170211 AP/Associated Press/East News

Polski środkowy grał 22 minuty, trafił jeden z czterech rzutów z gry i wszystkie cztery wolne. Miał także siedem zbiórek oraz dwie asysty i tyle samo przechwytów.

Zespół Clippers po pierwszej kwarcie przegrywał 28:41, a na półmetku wtorkowego spotkania 58:76. W drugiej połowie spisał się lepiej, ale nie zdołał odrobić strat.

Clippers - 76ers WYNIK

W drużynie "Szóstek" najlepszy był Joel Embiid, który zanotował "double-double" - 28 pkt i 19 zbiórek. Z kolei JJ Redick, który spędził cztery sezony w ekipie Clippers, zdobył 16 ze swoich 18 punktów w pierwszej połowie.

Wśród pokonanych czterech zawodników osiągnęło granicę 20 "oczek", a najskuteczniejszy okazał się były koszykarz... 76ers Lou Williams 22 pkt.

Los Angeles Clippers z bilansem gier 21-16 zajmują siódme miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej; za nimi są lokalni rywale - Lakers (także 21 zwycięstw i 16 porażek). Zespół z Filadelfii plasuje się na czwartej pozycji na Wschodzie.