Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mistrzyni olimpijska otrzymała milion dolarów za milczenie ws. molestowania. Jest pozew

21.12.2017 22:14
sport

Dwukrotna medalistka olimpijska w gimnastyce artystycznej McKayla Maroney złożyła pozew przeciwko Amerykańskiemu Komitetowi Olimpijskiemu i gimnastycznej federacji. Działacze mieli jej zapłacić za milczenie ws. molestowania seksualnego.

McKayla Maroney fot. imago/Schreyer/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Afera z udziałem lekarza kadry gimnastyczek Larry'ego Nassara jest jednym z głównych tematów w Stanach Zjednoczonych. Choć mężczyzna odsiaduje wyrok 60 lat pozbawienia wolności za pornografię dziecięcą i molestowanie zawodniczek (gimnastyczki często są niepełnoletnie, gdy osiągają największe sukcesy - przyp. red.) , na jaw wciąż wychodzą szokujące fakty.

Jedna z byłych już gwiazd gimnastyki artystycznej i bohaterka słynnego zdjęcia z podium olimpijskiego w Londynie McKayla Maroney złożyła pozew przeciwko Amerykańskiemu Komitetowi Olimpijskiemu i gimnastycznej federacji. Ma to związek z - jej zdaniem - tuszowaniem przez działaczy wiedzy o postępowaniu Nassara. Zawodniczka przyznała również, że otrzymała 1,25 mln dolarów za milczenie w tej sprawie!

- Działacze chcieli systemowo ukryć całą prawdę - powiedział adwokat byłej gimnastyczki, John Manly. Dodał jednocześnie, że jego klientka dobrowolnie i świadomie podpisała porozumienie, ale działała w stanie przerażenia. Gdyby tego nie zrobiła, jej kariera natychmiast by się załamała.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

McKayla Maroney jest złotą medalistką olimpijską z Londynu w wieloboju drużynowym oraz srebrną w skokach. W swojej kolekcji ma także trzy tytuły mistrzyni świata. Choć ma dopiero 22 lata, w ubiegłym roku zdecydowała się zakończyć sportową karierę.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń