Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tajemnicza śmierć wicemistrzyni Polski. Miała zaledwie 26 lat

09.11.2017 13:00
sport

W wieku 26 lat zmarła Magdalena Mielnik, medalistka mistrzostw Polski w triathlonie i młodzieżowa mistrzyni Europy w acuathlonie. W ostatnim okresie zmagała się z depresją.

Magdalena Mielnik fot. Facebook/Magdalena Mielnik

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niewiele wiadomo na temat okoliczności śmierci jednej z najzdolniejszych polskich triathlonistek. Wiadomo jedynie, że miała problemy, przez które jakiś czas temu trafiła do szpitala psychiatrycznego. Wydawało się jednak, że wyszła z tego i znów nabrała ochoty do życia.

"Odejście Magdy, to wielka strata dla środowiska triathlonowego, zapamiętamy Ją jako utalentowaną triathlonistkę, osobę wytrwałą i aktywną podejmującą wiele inicjatyw na rzecz promowania dyscypliny w jej rodzinnym mieście, Olsztynie" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Polskiego Związku Triathlonowego.

Magdalena Mielnik zmarła 7 listopada w rodzinnym Olsztynie. Na swoim koncie miała tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski oraz wicemistrzynią Polski w triathlonie. W 2016 roku bezskutecznie starał się o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

RadioZET.pl/Polski Związek Triathlonu/Wikipedia/KS

Oceń