MŚ w kolarstwie górskim: Włoszczowska otarła się o medal. Niewiarygodna końcówka!

08.09.2018 14:50

Maja Włoszczowska zajęła piąte miejsce w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim w szwajcarskim Lenzerheide. Zwyciężyła niespodziewanie Amerykanka Kate Courtney, która na ostatnim okrążeniu wyprzedziła prowadzącą od startu Dunkę Annikę Langvad.

Maja Włoszczowska fot. PAP/EPA

23-letnia Courtney uzyskała na mecie 47 sekund przewagi nad Langvad. Brązowy medal, ze stratą blisko dwóch minut, wywalczyła Kanadyjka Emily Batty.

Tuż za podium uplasowały się dwie zawodniczki polskiej grupy Kross - broniąca tytułu Szwajcarka Jolanda Neff oraz Włoszczowska. Polka straciła do triumfatorki trzy minuty i 15 sekund.

Druga z biało-czerwonych, Katarzyna Solus-Miśkowicz zajęła 17. miejsce. Aleksandra Podgórska nie ukończyła rywalizacji.