Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski

ME w pływaniu: Polacy bez medalu w ostatnim dniu zawodów w Glasgow

09.08.2018 18:22

Ostatniego dnia pływackich mistrzostw Europy w Glasgow startowało troje reprezentantów Polski. Niestety nikt nie zdołał sięgnąć po medal. Najlepiej zaprezentował się Konrad Czerniak, który zajął szóste miejsce.

Konrad Czerniak fot. PAP/EPA

Jako pierwsza do walki stanęła Anna Dowgiert. Wyścig na 50 m stylem motylkowym zakończyła na siódmym miejscu. W kolejnym starcie - na 50 metrów stylem dowolnym - rywalizował Paweł Juraszek. Dopłynął jednak dopiero na ósmej pozycji.

ME w pływaniu 2018: Czerniak bez medalu

Największe nadzieje kibice wiązali z występem na 100 m stylem motylkowym Konrada Czerniaka, który cztery lata temu zdobył w tej konkurencji złoto, a dwa lata temu srebro. Reprezentant Polski zajął jednak dopiero szóste miejsce. Wygrał Piero Codia, srebro wywalczył Mehdy Metella, a brąz James Guy.

Polacy zdobyli na pływackich ME w Glasgow dwa medale - Radosław Kawęcki srebrny na 200 m stylem grzbietowym i brązowy męska sztafeta 4x100 m kraulem.