Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Marcin Gortat na liście 100 najbogatszych Polaków. Bajeczny majątek Lewandowskich

18.06.2019 18:00
sport

Marcin Gortat znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków przygotowanych przez tygodnik „Wprost”. Nieco wyżej od koszykarza znaleźli się Robert i Anna Lewandowscy.

Anna i Robert Lewandowscy fot. annalewandowskahpb/instagram

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lista 100 najbogatszych Polaków jest przygotowywana przez tygodnik „Wprost”. Teraz w tym rankingu zadebiutował Marcin Gortat, który uplasował się na 97. miejscu. Majątek Łodzianina oszacowano na 400 milionów złotych.

Jak podała gazeta, były zawodnik Orlando Magic i Washington Wizards inwestuje w nieruchomości. Polski jedynak w NBA ma aż cztery rezydencje w USA i jedną restaurację. Z kolei w Polsce może pochwalić się wieloma innymi nieruchomościami w Łodzi i Warszawie. Poza tym Gortat zarabia ogromne pieniądze z klubowej pensji oraz z reklam. W ciągu 365 dni na jego konto ma wpływać z tego tytułu aż 10 milionów złotych.

Lista 100 najbogatszych Polaków: Ile wynosi majątek Lewandowskich?

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Roberta i Anny Lewandowskich. Małżeństwo zajęło 88. miejsce na liście, a ich majątek wyceniono na 450 milionów złotych. W porównaniu do ubiegłego roku Lewandowscy zwiększyli fortunę o 97 milionów (w 2018 roku zajmowali 94. lokatę).

Liderem rankingu jest Michał Sołowow, który ma aż 12,1 miliarda złotych majątku.

RadioZET.pl/wprost.pl/MW

Oceń