Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lekarz wydał zgodę na przesłuchanie Tomasza Golloba

05.05.2017 17:01
sport

W najbliższych dniach prokuratura przesłucha Tomasza Golloba. Lekarz wydał już zgodę, ale do ustalenia pozostał jeszcze termin.

Tomasz Gollob fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przesłuchanie ma związek w wypadkiem, do jakiego doszło 23 kwietnia na torze motocrossowym w Chełmnie. Żużlowiec spadł ze skarpy i doznał bardzo poważnych obrażeń, po których grozi mu niedowład kończyn, a nawet paraliż od klatki piersiowej w dół. Na ten moment stan Tomasza Golloba jest dobry i jak zapewnia lekarz, pozwala na przesłuchanie sportowca.

- Jest zgoda lekarza na przesłuchanie sportowca. Dojdzie do niego w najbliższych dniach. Konkretny termin zostanie ustalony po rozmowie z lekarzem, bo musimy pamiętać, że osoba, którą chcemy przesłuchać, jest w określonym stanie zdrowia i w określonej placówce - powiedział Andrzej Kuklawik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Prokurator ma rozmawiać w tej sprawie z profesorem Markiem Haratem.

We wtorek Tomasz Gollob został przeniesiony z OIOM-u do kliniki neurologicznej. Minął już stan zagrożenia życia, ale żużlowiec wciąż nie odzyskał czucia w nogach. Rehabilitacja daje nadzieję na poprawę stanu zdrowia.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń