Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niezwykle drogie leczenie Michaela Schumachera. To prawdziwy majątek!

17.12.2018 17:23
sport

Michael Schumacher nie jest utrzymywany przy specjalnej aparaturze i nie jest przykuty do łóżka. Jednak angielskie media donoszą, że jego leczenie kosztuje majątek. Całość pochłania blisko 250 tys. funtów miesięcznie, co daje równowartość blisko miliona złotych.

Michael Schumacher fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Dziennikarze „Daily Mail” dotarli do kosztów, które pochłania leczenie Michaela Schumachera. Brytyjski tabloid podał, że tydzień opieki pielęgniarskiej kosztuje 50 tysięcy funtów, czyli równowartość prawie 250 tys. zł. W związku z tym miesięczna rehabilitacja Schumachera pochłania blisko milion złotych. Chociaż suma przyprawia o zawrót głowy, to były kierowca F1 ma zapewnioną kompleksową opiekę. Dziennikarze dodali również, że 49-latek nie jest przykuty do łóżka i razem ze swoją rodziną mieszka w głównej części swojej posiadłości niedaleko Genewy.

29 grudnia minie pięć lat od groźnego wypadku Michaela Schumachera we francuskich Alpach, który Niemiec prawie przypłacił życiem. Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 uderzył głową o kamień i od tamtego momentu walczy o powrót do zdrowia.

Były kierowca F1 przez długi czas był utrzymywany w śpiączce, przeszedł wiele operacji. Później został przeniesiony do swojego domu w Szwajcarii. Od samego początku informacje na temat jego stanu zdrowia są utrzymywane w ścisłej tajemnicy, a dostęp do nich ma jedynie krąg bliskich osób. Jedną z nich jest Jean Todt, prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Francuz ostatnio ujawnił, że wspólnie z Schumacherem oglądał Grand Prix Brazylii.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW

Oceń