Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Komornik zajął konto z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie Tomasza Golloba

04.10.2018 11:29
sport

Zgromadzone pieniądze na leczenie Tomasza Golloba trafiły na specjalne konto, które teraz zostało zajęte przez komornika. Kwota 18 tys. złotych powędrowała na konto... byłego członka rady nadzorczej Polonii Bydgoszcz.

Komornik zajął konto z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie Tomasza Golloba fot. Lukasz Piecyk/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ciągu trzech lat Polonia spłaciła większą część swojego zadłużenia. Kwota zmalała z 5 mln do 700 tysięcy złotych, jednak wciąż na swoje pieniądze czekają byli członkowie rady nadzorczej klubu. Andrzej B. i Józef G. złożyli pozew do sądu w celu odzyskania należności.

- Przykra niespodzianka była taka, że ŻKS Polonia ma pięć kont i wszystkie są zajęte przez komornika Józefa G. Co się okazuje? Że prawie 18 tys. zł komornik ściągnął z konta na cel charytatywny dla Tomasza Golloba. Walczymy z tym, chcemy ciągnąć sprawę dalej, by pieniądze wróciły na konto - mówi nowy prezes Polonii Józef Kanclerz.

- Powiem tylko, że jednego pana widziałem dwa razy, a drugiego raz. Od marca 2016 roku nie było forum tej rady, a teraz panowie żądają od Władysława Golloba [byłego prezesa - przyp. red.] pieniędzy za cały rok 2016 - dodał.

Wypadek Tomasza Golloba

46-letni Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu z 2010 r., 23 kwietnia 2017 roku miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Obecnie przechodzi rehabilitację.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/PAP/KS

Oceń