Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szykuje się kolejna wielka impreza sportowa w Polsce? "Zgłosiliśmy aplikację Krakowa"

06.06.2019 17:33
sport

W 2023 roku w Polsce może odbyć się trzecia edycja Igrzysk Europejskich. Jako główni kandydaci do wspólnej organizacji imprezy wysunęły się Małopolska i miasto Kraków.

Kraków fot. East News

Kraków i województwo małopolskie są jedynymi chętnymi do zorganizowania Igrzysk Europejskich w 2023 roku - powiadomił w czwartek Narodowy Komitet Olimpijski.

Wcześniej informowano, że prócz Krakowa chętne do organizacji tej wielkiej imprezy sportowej są również Katowice i rosyjski Kazań, jednak oba miasta ostatecznie wycofały swoje aplikacje.

Kraków i Małopolska jedynymi kandydatami na gospodarzy Igrzysk Europejskich w 2023 roku

Wobec takiej sytuacji ciężko, aby zgłoszenie krakowian zostało odrzucone, jednak na oficjalne ogłoszenie gospodarza Igrzysk trzeba będzie poczekać do 22 czerwca. Wówczas odbędzie się zebranie Rady Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, w czasie którego zostanie podjęta ostateczna decyzja.

- Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, które będzie miało miejsce 22 czerwca w Mińsku przy okazji igrzysk europejskich, zapadnie decyzja. Z tego, co mi wiadomo, nie ma innych kandydatur. Należy się zatem spodziewać, że to Kraków i Małopolska zostaną wybrane. Na razie nie wiadomo jednak jeszcze, w jakich miastach będzie się odbywała ta impreza. Polski Komitet Olimpijski nie będzie jej organizatorem, więc to nie my będziemy przedstawiać koncepcje związane z programem i umiejscowieniem dyscyplin - powiedział Adam Krzesiński, sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego w rozmowie z Onet Sport.

Lista konkurencji na Igrzyskach Europejskich

Przypomnijmy, że pierwsza, inauguracyjna edycja Igrzysk Europejskich odbyła się w Baku, w 2015 roku. Kolejna rozpocznie się za niespełna dwa tygodnie, w Mińsku, w czasie której sportowcy będą walczyć o medale w następujących dyscyplinach sportowych: badminton, koszykówka 3х3, boks, zapasy (styl klasyczny i wolny), kolarstwo (torowe i szosowe), gimnastyka (akrobatyka sportowa, gimnastyka sportowa, gimnastyka artystyczna, skoki na trampolinie, aerobik sportowy), wioślarstwo i kajakarstwo, judo, karate, lekkoatletyka, sambo, łucznictwo, strzelanie i strzelanie do rzutków, tenis stołowy oraz piłka nożna plażowa.

RadioZET.pl/sport.onet.pl/MG

Oceń