Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Afera w Polskim Związku Kolarskim: Wycofał się kolejny sponsor

28.11.2017 20:30
sport

Firma odzieżowa OTCF, właścicielka marki 4F, zawiesiła we wtorek współpracę z Polskim Związkiem Kolarskim. Wcześniej wycofał się sponsor główny CCC, a sponsor strategiczny Orlen zawiesił finansowanie.

Afera w Polskim Związku Kolarskim: Wycofał się kolejny sponsor fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak wyjaśniła OTCF w komunikacie, powodem decyzji są poważne nieprawidłowości w PZKol, ale mimo to firma "nadal aktywnie wspierać będzie polskie kadry w kolarstwie i dostarczy zawodnikom odzież pod marką 4F na sezon 2018".

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Sportu i Turystyki cofnęło pół miliona złotych dotacji, jaką związek miał otrzymać do końca bieżącego roku.

PZKol znajduje się w krytycznej sytuacji finansowej, jednak najbardziej wstrząsnął nim skandal obyczajowy. W minioną sobotę były wiceprezes PZKol Piotr Kosmala ujawnił portalowi WP SportoweFakty, że „ważna osoba w środowisku kolarskim” miała się dopuścić czynów ohydnych jak zastraszanie, seks z podopiecznymi, w tym z nieletnimi, a nawet gwałt. Dodatkowo w grę wchodziły nadużycia finansowe. Potwierdzić miał to zewnętrzny audyt zlecony przez prezesa PZKol Dariusza Banaszka.

Po tej publikacji minister Witold Bańka wezwał zarząd PZKol do natychmiastowej dymisji.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń
Tagi