Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dobre informacje nt. stanu zdrowia Karola Domagalskiego. Kolarz wybudzony ze śpiączki

03.07.2019 13:43
sport

Karol Domagalski został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej - poinformował w rozmowie z eurosport.tvn24.pl Mirosław Kostro, dyrektor sportowy kolarskiej grupy Hurom Polska BDC Development. Stan 29-letniego zawodnika wciąż jest ciężki, ale wszystko zmierza ku dobremu.

Karol Domagalski fot. Facebook/Karol Domagalski

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Karol Domagalski trafił do szpitala w Nowym Targu, a następnie został przewieziony do kliniki w Krakowie 15 czerwca po wypadku na trasie Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na drugim etapie kolarz stracił panowanie nad rowerem, wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust.

Karol Domagalski wybudzony ze śpiączki farmakologicznej

29-latek doznał licznych obrażeń wewnętrznych, m.in. śledziony i wątroby. Jego stan był na tyle poważny, że lekarze postanowili wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej. Po ponad dwóch tygodniach specjaliści wybudzili kolarza, a jego bliscy mają nadzieję, że to koniec walki o jego życie, a początek dochodzenia do pełni zdrowia.

- Jego stan oczywiście nie jest jeszcze dobry, ale najważniejsza informacja jest taka, że we wtorek został wybudzony - poinformował w rozmowie z Eurosportem Mirosław Kostro.

- Już wcześniej była taka próba, jednak doszło do pewnych komplikacji, krwawienia i jeszcze raz lekarze zdecydowali się wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej. Karol jest wciąż podłączony do respiratora i jeszcze niezbyt dobrze pracują jego płuca. Lekarze nie chcą go odłączać od tego urządzenia, bo planują zająć się łokciem, który jest mocno połamany. Chcą także zobaczyć, jak będą działać płuca. Do końca trzeba także opanować wszystkie sprawy związane z obrażeniami wewnętrznymi - dodał dyrektor sportowy Hurom Polska BDC Development.

Klub Hurom prowadzi zbiórkę na rzecz pomocy Karolowi Domagalskiemu.

RadioZET.pl/Eurosport/KS

Oceń