Kajetan Kajetanowicz testował nowy samochód przed Rajdem Korsyki [FOTO+WIDEO]

07.03.2019 13:00
sport

Kajetan Kajetanowicz razem ze swoim pilotem, Maciejem Szczepaniakiem testował na torze Red Bull Ring w Austrii Volkswagena Polo GTI R5. To była pierwsza przejażdżka trzykrotnego mistrza Europy w nowym samochodzie, w którym pojedzie w sezonie 2019 w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC-2.

Kajetan Kajetanowicz na testach w Austrii przed sezonem WRC2 fot. materiały prasowe

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Kajetan Kajetanowicz w dniu swoich 40. urodzin miał okazję do pierwszej przejażdżki szybkim Volkswagenem Polo GTI R5. W trakcie dwóch dni na austriackim torze Red Bull Ring, załoga LOTOS Rally Team, której patronuje RadioZET przygotowywała się do Rajdu Korsyki, który rozpocznie się 28 marca.

Zagłosuj

Czy Kajetan Kajetanowicz osiągnie sukces w WRC2?

W sezonie 2019 trzykrotny rajdowy mistrz Europy wystąpi w siedmiu rundach WRC-2, która towarzyszy Rajdowym Mistrzostwom Świata. Pierwszego dnia załoga odbyła szkolenie techniczne, a drugiego Kajetanowicz razem ze swoim pilotem, Maciejem Szczepaniakiem pokonał pierwsze kilometry Polo GTI R5.

Testy na Red Bull Ringu w Spielbergu były niezwykle ważne dla polskiej ekipy, która nie tylko mogła poznać maszynę, ale również przygotować się do Rajdu Korsyki, który jest niezwykle trudną rundą, gdzie pomimo asfaltowej nawierzchni, droga jest bardzo kręta i niezwykle niebezpieczna.

RadioZET.pl/MW

Oceń