Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Igrzyska Europejskie: Dwa brązowe medale dla polskich pięściarek

28.06.2019 20:43
sport

Elżbieta Wójcik i Sandra Drabik zdobyły w Mińsku dwa brązowe medale Igrzysk Europejskich w boksie. W półfinałach przegrały kolejno z Holenderką Nouchką Fontijn 2:3 i Turczynką Buse Cakiroglu 0:5.

Wójcik fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Fontijn to wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, a także trzykrotna medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Była więc faworytką walki z Wójcik, ale to Polka wyglądała na ringu na aktywniejszą. Ostatecznie jednak sędziowie orzekli na korzyść Holenderki.

Igrzyska Europejskie: Dwa brązowe medale polskich pięściarek

Także Drabik poruszała się płynniej od swojej rywalki, ale bardziej pasywna postawa opłaciła się Cakiroglu. Większość ciosów Polki nie dochodziło Turczynki, która skutecznie kontrowała jej ataki.

Warto wspomnieć, że Drabik stanęła już na podium Igrzysk Europejskich w ich pierwszej edycji. Przed czterema laty, w Baku udało jej się wywalczyć srebro.

Karolina Koszewska powalczy o złoto na IE w boksie

W sobotę o złoto powalczy za to inna z Polek - Karolina Koszewska. Pięściarka jako jedyna z "biało-czerwonych" wygrała w piątek swój półfinał. Okazała się lepsza od Irlandki Grainne Walsh - pokonała ją 3:2. W sobotę w pojedynku o złoto zmierzy się z Włoszką Assuntą Canforą.

W stolicy Białorusi biało-czerwoni wywalczyli dotychczas dziewięć medali: dwa złote, srebrny i sześć brązowych.

RadioZET.PL/PAP/MG

W sobotę o złoto powalczy Karolina Koszewska (69 kg)

Oceń