Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polska firma sponsorem Red Bull Racing

05.02.2019 15:11
sport

FuturoCoin zostało oficjalnym sponsorem Red Bull Racing. To kolejna polska firma, która obok PKN Orlen pojawi się w tym sezonie w Formule 1.

Red Bull bolid fot. Red Bull Racing/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

FuturoCoin sponsorem Red Bulla. Pomysłodawcami kryptowaluty tej marki są Roman Ziemian i Stephan Morgenstern. Logo przedsiębiorstwa pojawi się m.in. na dwóch samochodach zespołu z Milton Keynes, kombinezonach i odzieży kierowców: Maxa Verstappena i Pierre’a Gasly’ego oraz w padoku czy materiałach prasowych austriackiej ekipy.

- W ostatnich latach rozwój kryptowalut oraz technologii blockchain jest niesamowity i cieszymy się, że jesteśmy pierwszym zespołem F1, który angażuje się w ten rynek dzięki współpracy z FuturoCoin. Bezpieczne cyfrowe waluty przodują w rozwoju technologicznym i jesteśmy podekscytowani swoją rolą w tej rewolucji – powiedział szef zespołu, Christian Horner.

To pierwszy taki przypadek w historii Formuły 1, gdzie w królowej sportów motorowych pojawią się kryptowaluty. Kontrakt podpisano na dwa lata.

- Jesteśmy dumni, że FTO jako pierwsza kryptowaluta może pojawić się na bolidzie F1 i to jeszcze przy takiej marce jak Red Bull, który jest znany na całym świecie. Długo i ciężko pracowaliśmy, aby doprowadzić do podpisania tej niezwykle ważnej dla nas umowy – powiedziała Paulina Woźniak z FuturoCoin.

RadioZET.pl/sport.pl/MW

Oceń