Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powrót Kubicy do F1. Jest komentarz dyrektora Williamsa

22.10.2017 18:28
sport

Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe przyznał, że zespół ocenia kilku kierowców pod kątem zatrudnienia na nowy sezon Formuły 1. - Jednym z nich jest Robert Kubica - poinformował.

Powrót Kubicy do F1. Jest komentarz dyrektora Williamsa fot. Facebook/Renault Sport F1

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Robert Kubica powinien wrócić do Formuły 1?

- Sprawa jest nadal otwarta, kategorycznie dementuję pojawiające się plotki, że już zdecydowaliśmy, kto będzie partnerem Lance'a Strolla w sezonie 2018 - powiedział Lowe portalowi autosport.com przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix USA w Austin.

Przedstawiciel Williamsa potwierdził, że aktualnie zespół analizuje wyniki testów, jakie na torze Hungaroring przeprowadzili w ostatnim tygodniu Kubica i Brytyjczyk Paul di Resta.

- Kierowców oceniamy tylko na podstawie własnych testów, inne nie będą brane pod uwagę - nadmienił Lowe i tym samym zaprzeczył doniesieniom mediów, że w przypadku Kubicy pod uwagę brane będą także osiągnięcia Polaka w bolidzie Renault z sierpnia.

- Z Robertem musimy wspólnie ustalić, czy jest on w stanie prowadzić samochód na takim samym poziomie, jak dawniej. To trwa. Pod uwagę trzeba brać wiele czynników. Inaczej sprawa wygląda z Paulem, gdyż on jest naszym kierowcą rezerwowym od kilku lat i wiemy, na co go stać - wyjaśnił jeden z szefów Williamsa.

Lowe dodał, że zespół nadal wysoko ocenia dokonania Felipe Massy, który zasiada za kierownicą w tym sezonie. Brazylijczyk kilka dni temu potwierdził, że nie wybiera się jeszcze na emeryturę i jest zdania, że team wykona "krok w tył", jeśli nie postawi na niego w przyszłym roku.

Williams pod uwagę bierze także polecanego przez ekipę Mercedesa Pascala Wehrleina. - On, podobnie jak Felipe, jeździ przez cały rok w innych seriach wyścigowych, wiemy na co go stać - ocenił niemieckiego kierowcę.

Na zakończenie Lowe poproszony o ocenę propozycji złożonej przez Massę, który uważa, że team najpóźniej przed zaplanowanym na 12 listopada wyścigiem o Grand Prix Brazylii powinien podać skład ekipy na nowy sezon, odparł, że "to ma sens", choć tego terminu nie chciał potwierdzić.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń