Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa rola Roberta Kubicy? Ferrari kusi Polaka

28.10.2018 18:50
sport

Robert Kubica w trakcie weekendu wyścigowego w Meksyku spotkał się z szefem Ferrari, Maurizio Arrivabene. Polak miał otrzymać propozycję pracy dla włoskiego zespołu w symulatorze.

Robert Kubica fot. Williams Matini/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku        

Roberto Chinchero, dziennikarz i bliski znajomy krakowianina poinformował, że w Meksyku doszło do spotkania 33-latka z szefem Ferrari. Podczas rozmowy, Maurizio Arrivabene miał zaproponować polskiemu kierowcy posadę kierowcy pracującego w symulatorze.

W sezonie 2018 ten obowiązek w ekipie z Maranello należał do Daniiła Kwiata. Jednak w przyszłym roku, Rosjanin powróci do ścigania  w barwach Toro Rosso.

Rola Roberta Kubicy byłaby zupełnie inna, niż jego aktualne zadanie dla Williamsa. Chinchero podkreśla, że krakowianin nie byłby trzecim kierowcą ani zawodnikiem rezerwowym.

- Rolę jaką miałby pełnić Kubica w Ferrari nie należy mylić z pracą w charakterze trzeciego kierowcy. Polak nie byłby rezerwowym, który w przypadku kontuzji któregoś z etatowych kierowców dostawałby szansę jazdy w wyścigu. W takiej sytuacji powołanie do Ferrari otrzymywać będzie Antonio Giovinazzi

Jednak w przyszłym roku, włoski zawodnik ma być kierowcą Saubera. Jego zespołowym partnerem będzie Kimi Raikkonen.  

RadioZET.pl/onet.pl, sportowefakty.pl/MW

Oceń