Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Kubica wraca do Formuły 1! RTL GP: Podpisał dwuletni kontrakt

21.11.2017 10:35
sport

Robert Kubica podpisał dwuletni kontrakt z Williamsem! Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze RTL GP, którzy informację pozyskać mieli z bliskiego otoczenia polskiego kierowcy. Oficjalne potwierdzenie powrotu Kubicy do Formuły 1 ma nastąpić w weekend.

Robert Kubica fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Robert Kubica ponownie będzie odnosić sukcesy w F1?

Doniesienia o podpisaniu przez krakowianina kontraktu z Williamsem potwierdza nie tylko RTL GP. Do informacji odniósł się też producent NBC Sports Network, Jason Swales. Napisał na Twitterze, że oficjalny komunikat w tej sprawie wypuszczony zostanie w weekend. Zarówno RTL GP, jak i Jasona Swalesa uznać należy za wiarygodne źródła.

Temat powrotu Kubicy do Formuły 1 wrócił w połowie roku. Na początku wydawało się, że Polak wywalczy angaż w ekipie Renault, która zaprosiła go na testy. Ostatecznie francuski team zdecydował się jednak na podpisanie kontraktu z Carlosem Sainzem.

Williams dał szansę

Po Kubicę zgłosił się jednak kolejny zespół. Williams wytypował go jako jednego z kandydatów do zastąpienia Felipe Massy, który ogłosił, że po zakończeniu sezonu kończy karierę. Nasz kierowca poddawany był licznym testom, jeździł m.in. na jednym z najtrudniejszych torów świata - węgierskim Hungaroringu. Początkowo rywalizował o miejsce z Paulem di Resta, potem do "wyścigu" dołączył też Daniił Kwiat. Sam Williams nie podawał żadnych informacji dotyczących wyników testów, które przeprowadzał zresztą za zamkniętymi drzwiami - na tor nie wpuszczono ani kibiców, ani dziennikarzy.

Jeśli potwierdzą się medialne doniesienia, to wreszcie doczekamy się oficjalnego komunikatu w sprawie Polaka. W ten weekend, podczas ostatniego w sezonie wyścigu (w Abu Zabi), ma pojawić się informacja o podpisaniu przez Kubicę dwuletniego kontraktu z Williamsem.

Będzie to dla niego powrót do F1 po ośmiu latach przerwy (starty rozpocznie w 2018 r.). Po raz ostatni na torze widzieliśmy go w 2010 roku. W 2011 miał bardzo groźny wypadek w rajdach samochodowych, w wyniku którego doznał licznych obrażeń - ucierpiała zwłaszcza jego prawa ręka. Następnie przechodził przez długi proces rehabilitacji. W kolejnych latach swoich sił dalej próbował w rajdach. Marzeniem wciąż był jednak powrót do F1. Wszystko wskazuje na to, że to wreszcie się spełni.

RadioZET.pl/onet.pl/RTL GP/Twitter/AN

Oceń